Znalezione tagi

Znajdujesz się na stronie: fejkielgallery.com > Znalezione tagi

Wszystko o: Hanna Michalska\-Baran

 • Michalska2007.JPG

  Hanna Michalska-Baran
  Grafika

  [...] Hanka Michalska  w wirtuozerski sposób opanowała schillerowski „instynkt gry”, który pozwala jej balansować między pozornymi przeciwieństwami, tworząc całości jednocześnie harmonijne i rozedrgane: między żywiołem i ładem, anarchią i porządkiem, chaosem i kosmosem.
  Pierwsze aranżacje w prostokątach, ujmujące w niezobowiązującym kadrze „imprezowy” ruch; póżniejsze kompozycje oparte na motywie „big bangu”; i wreszcie niezwykle subtelne „tessery”, na które składają się dwie różniące się szczegółami ...

 • michalska-baran_a.jpg

  Hanna Michalska - Baran
  Grafika

  Rok wydania: 2007
  Ilość stron: 24
  Format katalogu: 20,5 x 22,5 cm

 • B.Achimescu, A.Dobosz, H.Michalska, W.Skibiński, G.Szpila.
  Grafika alternatywna

  Artyści, których prace dzisiaj prezentujemy należą do młodego pokolenia grafików krakowskich. Niektórzy z nich mają już za sobą znaczny dorobek, inni debiutowali niedawno, a twórczości ich należy bacznie się przyglądać. Wiele ich dzieli; tradycje uczelnianej pracowni, orientacja twórcza., styl artystycznej wypowiedzi. O wspólnym wystąpieniu zadecydował szczególny stosunek do dyscypliny, którą uprawiają. Tworzą grafikę unikatową. Interesuje ich eksperyment, kreacja.

 • Hanna Michalska-Baran
  Najlepsza grafika miesiąca - Grand Prix - Big-Bang.

 • 174_orig.jpg

  Hanna Michalska-Baran

  Urodziła się w 1963 roku w Toruniu. Studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie, gdzie w 1988 roku uzyskała dyplom. Uprawia grafikę, rysunek i malarstwo. Techniką graficzną, którą stosuje jest akwaforta. Należy do artystycznej grupy TE 7EM. W swym dorobku ma wystawy indywidualne, brała udział w wystawach zbiorowych. Jest lauretką Grand Prix w konkursie Galicja zorganizowanym przez Konsulat Austriacki w Krakowie (1991). Zdobyła też dwukrotnie Grand Prix i Wyróżnienia w konkursach na Najlepszą Grafikę Miesiąca (Kraków 1993, 1994). 

  Artystka miała dotychczas jedną wystawę indywidualną w Jan Fejkiel Gallery. Brała także udział w zbiorowych pokazach organizowanych przez galerię, m.inn : Kamień, Metal , Drewno, Komputer, Cracow Expo Center 1994; Grafika alternatywna, JFG, Kraków 1995;Żywioł i metoda , Galerie de la C.G.E.R, Liege 1996, Centrum Manggha, Kraków 1997.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com