Znajdujesz się na stronie: fejkielgallery.com > Znalezione tagi

Znalezione tagi

Wszystko o: Krzysztof Tomalski

 • 2012z1formatowanie.jpg

  Bogdan Achimescu, Marta Bożyk, Teodor Durski, Julia Jarża, Małgorzata Niespodziewana, Monika Niwelińska, Anna Sadowska, Krzysztof Świętek, Krzysztof Tomalski
  Formatowanie galerii

  Po raz czwarty w naszym galeryjnym dwudziestoleciu próbujemy zaczynać od nowa. Inne głosy, inne ściany. W nowym miejscu parkiety przetarto na hochglanz. Ściany połyskują bielą kryjącej emulsji. Mistrz stolarski z pobliskiej Trzebuni przebił drzwi na świat. Tak oto próbujemy odzyskać interaktywność w przestrzeni miejskiej. Ten sam mistrz odpowiedzialny jest za strzelisty regał - zbiornik na galeryjne katalogi. Jak widać, przywiązujemy dużą wagę do literatury przedmiotu. Po przekątnej halsuje czerwona kanapa, obiekt najwyższej dumy. To centrum relaksu skazanych na sztukę. Wyraz dbałości o konsumenta, ale i wyjście na przeciw muzealno -galeryjnemu marketingowi. Każdy zna kanapowe rozkosze, które zapewnia dobry gospodarz od Tate Modern po Giardini. 

 • Krzysztof Tomalski
  Najlepsza grafika miesiąca - Grand Prix - Skok

 • Tomalski Migracja 2004.jpg

  Krzysztof Tomalski
  Torsy i Monolity

  Ciało jest dla każdego człowieka podstawowym instrumentem poznawania przestrzeni i praw fizycznych, którym podlega. Dla artysty doświadczenie ciała stanowi fundament wszelkiej kreacji i podstawę refleksji nad miejscem człowieka w świecie. Sformułowana w starożytności przez greckiego filozofa dewiza - „człowiek miarą wszechrzeczy”- jest również wytyczną twórczości graficznej Krzysztofa Tomalskiego. Dynamika ruchu, energia ukryta w ciele oraz powiązanie postaci ludzkiej z otaczającą przestrzenią, to stałe motywy jego prac.[...] 

 • tomalski_oklad_1A.jpg

  Krzysztof Tomalski
  Torsy i Monolity

  Rok wydania: 2005
  Ilość stron: 28
  Format katalogu: 20,5 cm x 22,5 cm

 • Tomalski Pegaz 2004.jpg

  Krzysztof Tomalski

  Urodził się w roku 1963. Ukończył Wydział grafiki ASP w Krakowie, dyplom z wyróżnieniem w 1989 roku  Bezpośrednio po studiach rozpoczyna pracę na stanowisku asystenta, później adiunkta w Pracowni Miedziorytu ASP w Krakowie. Obecnie pełni funkcje dziekana Wydziału Grafiki swej macierzystej uczelni, należy też do Zarządu Stowarzyszenia Międzynarodowe  Triennale Grafiki w Krakowie. Jest laureatem m. inn Brązowego Medalu na International Print Exhibition, Yunnan 2012, Chiny; Nagrody Fundowanej na Triennale Grafiki Polskiej, Katowice 2012; Międzynarodowe Triennale Grafiki - Bitola 2006, Macedonia ; Nagroda im. Daniela Chodowieckiego – Sopot 2002, Polska. Brał udział w warsztatach graficznych w Maidston Univ. (Wielka Brytania) 1998, w Wenecji (Włochy) 2003, w Univ.  Connecticut, Storrs (USA) oraz Framingham Univ.2011. Brał udział w 200 grupowych i indywidualnych wystaw na całym świecie i w Polsce. Pracuje w technikach metalowych, w szczególności w swej  własnej technice o nazwie alintaglio (sucha igła na płytach aluminiowych).

  Artysta miał dotychczas jedną wystawę indywidualną w Jan Fejkiel Gallery. Brał także udział w zbiorowych pokazach organizowanych przez galerię, m.inn : Żywioł i metoda , Galerie de la C.G.E.R, Liege 1996, Centrum Manggha, Kraków 1997; Formatowanie galerii, JFG, Kraków 2012; Visible / Invisible, Turchin Center for Visual Arts, Boone NC, USA, 2012/13.

   

 • Dodaj link do:
 • facebook.com