Małgorzata Malwina NiespodziewanaStrefa snu / Dream Zone

Znajdujesz się na stronie: fejkielgallery.com > Wystawy >  Strefa snu / Dream Zone

23.06.2017

Małgorzata Malwina Niespodziewana jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (1993-1998), w której w 2007 roku uzyskała stopień doktora. Założycielka Grupy "MaMa" oraz współzałożycielka "Grupy 13" – kobiet graficzek. Autorka trzydziestu wystaw indywidualnych, wzięła udział w ponad stu grupowych wystawach w kraju i za granicą. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, m.in.: stypendium Ministra Kultury i Sztuki w 1997/8; The Mythological Europe Revisited we Włoszech; Stypendium Twórczego Miasta Krakowa w 1999, Mino Art Village Project w Japonii w 2002 i 2006 roku. W 2005 roku zdobyła Grand Prix International Biennial of Graphics of The Baltic Sea Countries Kaliningrad – Königsberg w Rosji. W tym samym roku zgłoszona została do Paszportów Polityki za rok 2004. W swojej pracy łączy różne dziedziny artystyczne, ostatnio: grafikę, ilustrację, rysunek i komiks.

 

Artystkę i jej wystawę pt. Gender po raz pierwszy gościliśmy w galerii w 2002 roku. Rok później we współpracy z Centrum Kultury w Domu Krakowskim w Norymberdze pokazaliśmy jej wystawę pt. Serce, dusza, ciało. W roku 2010 prezentowaliśmy Bajki, a w cztery lata później rozwinięcie tego tematu na wystawie pt.Złe. Artystka brała także udział w zbiorowych pokazach organizowanych przez galerię, m.inn : Poza passe-partout. Nowa przestrzeń grafiki, Kraków 2006; Formatowanie galerii, Kraków 2012; Visible / Invisible, Turchin Center for Visual Arts, Boone NC, USA, 2012/13; Kobiety w oknach, Kraków 2016.

Na wystawie pt. Strefa snu/Dream Zone znajdą się najnowsze rysunki artystki, jak również rysunki-rzeźby. Podczas wernisażu odbędzie się akcja artystyczna Zasłonięcie – Odsłonięcie.Zasłona – monumentalny rysunek-obiekt, to ważny element łączący strefę zamkniętą i otwartą wystawy. Zasłona to ciało, które stanowi biologiczną osłonę tego, co w środku człowieka: emocji, wyobrażeń, fantazji, uczuć i snów. Wszystkie te procesy, według artystki, nie zachodzą tylko w naszej głowie, lecz w całym organizmie; są skomplikowanym systemem naczyń połączonych.

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com