Pierwsze wrażenie jakie wywołują prace zgromadzone na dzisiejszej wystawie , to podobieństwo do form znanych z pierwszego pokazu artystki w galerii ( Części ciała, 2001). Jest to jednak wrażenie powierzchowne. Nie dostrzegamy tu już bowiem dramatu napiętej, nerwowej kreski, kontrastu czerni i bieli, mroku i światła. Apokaliptyczne często pejzaże Części ciał zastępują na dzisiejszej wystawie formy rozproszone, zwiewne, wręcz minimalistyczne, a ich delikatność podkreśla podłoże bibułki japońskiej.
Powtarzające się cielesne, obłe kształty, nieporadne i bezbronne, jak z dziecięcego rysunku, w sposób mniej lub bardziej zawoalowany ukazują dorosłe już relacje i sytuacje egzystencjalne. Podkreślają je tytuły prac: Więzy krwi , Samotność, Pragnienie. Te ważne problemy formułowane są językiem dyskretnym i aluzyjnym, często bardzo bliskim abstrakcji. Większość prac utrzymana jest w gradacjach czerni i bieli, co w przypadku Agnieszki Dobosz jest szeroką skalą barwną. Jak zwykle, prace są unikatami odbijanymi w ilości zaledwie dwóch, trzech egzemplarzy. W kilku z nich pojawia się niespodziewanie, jak element obcy, zafarb rozbielonego błękitu. Kolor to nowość w jej grafice. Przyzwyczajeni do wytrawnych, monochromatycznych tonacji, którymi dotychczas posługiwała się artystka, śledzimy z uwagą te zmiany. ( Jan Fejkiel, fragment z katalogu wystawy)
Agnieszka Dobosz urodziła się w roku 1969 w Krakowie. Początkowo studiowała w gdańskiej PWSSP na Wydziale Architektury Wnętrz. Dyplom nagrodzony Medalem Rektora uzyskała na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie w 1993 roku. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Rzeszowskim na stanowisku adiunkta na Wydziale Sztuki, gdzie prowadzi zajęcia w pracowni wklęsłodruku. W roku 2004 obroniła przewód doktorski na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Uprawia grafikę i rysunek. Należy do kobiecej grupy artystycznej „Grupa 13”. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Jest laureatką Stypendium Twórczego Miasta Krakowa (1995). Dwukrotnie zdobyła pierwszą nagrodę w konkursach na plakat (Heilbronn 1991, Kraków 1993). Na MTG w Krakowie w roku 1994 wyróżniona została Nagrodą Regulaminową, a na Triennale Inter-Kontakt-Grafik w Pradze (1995) uzyskała nagrodę Stowarzyszenia im.Hollara. Uczestniczyła w krakowskich konkursach na Grafikę Roku i Grafikę Miesiąca zdobywając nagrody (1997) i Grand Prix (1998). W roku 2000 zaproszona została do udziału w Druckproject w Mehlwaage Kunstlerwerkstadt (Freiburg). W Jan Fejkiel Gallery odbyły się dotychczas dwie wystawy artystki: Części ciała w 2001 roku i Stop klatki w 2009.