Wystawa zbiorowaKronika zapowietrzonych dni

Znajdujesz się na stronie: fejkielgallery.com > Wydarzenia >  Kronika zapowietrzonych dni

14.06.2021

W wystawie, która powstała w ramach programu "Cracow Art Week Krakers 2021" bierze udział 30 artystów. Przewodnim hasłem tegorocznych Krakres, organizowanych w cieniu pandemii, jest idea (No) Hope. Potrzebie dramatycznego wyboru, a zarazem i kategorycznej wizji chcieliśmy przeciwstawić propozycję everyday activity; zapis bezinteresownych, codziennych artystycznych działań w czasie trwania morowych dni - twórczości powstającej spontanicznie, nie ukierunkowanej bezpośrednio aktualnym tematem. Nie korzystamy z prac wykonanych na zamówienie bieżących wydarzeń. Przyglądamy się aktualnej grafice, nie ingerując w jej powstanie. Tym samym mamy także nadzieję zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie postawione przez Krakers: „czym jest sztuka,jakie ma miejsce w postapokaliptycznej rzeczywistości,którą pomagała przetrwać […]wyrazem duchowej strony jednostki,czy ekscentryczną rozrywką dla wybranych?”.

 

Do wystawy zaprosiliśmy: Zbigniewa Biela, Kacpra Bożka, Martę Bożyk, Magdalenę Chmielek, Agnieszkę Dobosz, Joannę Gałecką, Annę Juszczak, Agnieszkę Łakomą, Jacka Machowskiego, Małgorzatę Malwinę Niespodziewaną, Tadeusza Nuckowskiego, Iwonę Ornatowską-Semkowicz, Henryka Ożoga, Władysława Plutę, Rafała Pytla, Annę Sadowską, Wiesława Skibińskiego, Krzysztofa Skórczewskiego, Annę Sobol-Wejman, Jacka Srokę, Małgorzatę Stachurską, Marcina Surzyckiego, Monikę Szydłowską, Karola Szafrana, Krzysztofa Świętka, Krzysztofa Tomalskiego, Martę Wakułę- Mac, Stanisława Wejmana, Tomasza Winiarskiego, Jacka Zaborskiego.

Prezentowane prace trzydziestu artystów powstawały w okresie ostatnich kilkunastu miesięcy w atmosferze ograniczeń i izolacji. Był to czas nasilenia pandemii, dla większości nie obojętny, często wywracający porządek życia i pracy, a także przyzwyczajenia, które dotychczas wydawały się oczywiste i naturalne. Poczuciu zagrożenia i izolacji, pesymizmowi dni, które, miejmy nadzieję, mamy już za sobą, towarzyszyła potrzeba podtrzymania codziennych zajęć i obowiązków, ale też i refleksja nad światem wywróconym na opak. Z pewnością czas ten dla każdego z artystów miał inny wymiar. Decydowały o tym także względy obiektywne i praktyczne, jak choćby dostęp do warsztatu pracy, którego nie sposób zastąpić on line. (J.F.) (więcej w wystawach)

 

Logo krakers 

 Wystawa organizowana w ramach Cracow Art Week KRAKERS 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com