Anna JuszczakCisza

Znajdujesz się na stronie: fejkielgallery.com > Wydarzenia >  Cisza

18.11.2015

Cisza to opowieść o pustce. O pewnych ograniczeniach człowieka, barierach, przeszkodach – fizycznych i psychicznych, świadomych lub nie. To praca o momentach decyzyjnych, ważnych, ekstremalnych. Dużą rolę odgrywa również to, co pamiętamy. Ślad pamięciowy, ślad „w głowie”. Pamięć. Niepamięć. Wyparcie z umysłu. Wspomnienie. Pamięć jako forma ewoluująca, obraz przekształcający się i w końcu niknący. To także często zapis sytuacji lub zdarzeń niechcianych, odrzuconych. Obraz nieświadomie zapisany, przechowywany w naszym umyśle, który daje o sobie znać. Zamknięty, niewidoczny, ujawniający się. Cisza to opowieść o strachu, niepokoju, ale także o podróży i pokonywaniu własnych oporów i barier. Przez ciszę opowiadam o krańcach. Krańcach świata, krańcach wyobraźni, krańcach pustki. To opowiadanie o dziwnych warunkach w przyrodzie, o współpracy człowieka z naturą… ( Anna Juszczak )

 

Anna Juszczak urodziła się w 1988 roku w Krakowie. Studiowała na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP. W 2012 roku z wyróżnieniem obroniła dyplom w Pracowni Miedziorytu, pod kierunkiem prof. Stanisława Wejmana. Za pracę dyplomową otrzymała Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Brała udział w wystawie Najlepszych Dyplomów z grafiki artystycznej organizowanej przez Międzynarodowe Triennale Grafiki oraz na wystawach „Najlepsze dyplomy” w Pałacu Sztuki i w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Obecnie odbywa studia doktoranckie na Wydziale Grafiki macierzystej uczelni.

Artystka zajmuje się grafiką, malarstwem, rysunkiem. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą. Do najważniejszych należą: indywidualna wystawa grafiki „Extremity” w Rumunii, międzynarodowa wystawa grafiki i malarstwa „Doors of Perception” w Szkocji, Students & Staffs of Faculty of Graphic Arts, International Printmaking Sympozium w Bentlage, wystawa „Letnicy” w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, 8.Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu. W 2012 roku otrzymała prestiżową Nagrodę Stypendium im.Tadeusza Kulisiewicza, a w 2014 Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Krakowa. Jest również Stypendystką Programu Erasmus. Laureatka Grand Prix, II nagrody i wyróżnienia w konkursach na Grafikę Roku w Krakowie. W 2014 roku zakwalifikowała się do ostatniego etapu w międzynarodowym Konkursie CANSON. Jako jedna z kilku krakowskich artystów brała udział w wystawie głównej Międzynarodowego Triennale Grafiki, Kraków 2015.

 

Wystawa została zrealizowana przy udziale finansowym Gminy Miasta Krakowa

 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com