Wydarzenia

Znajdujesz się na stronie: fejkielgallery.com > Wydarzenia

 • Wystawa w Reykjanes Art MuseumRzeczywistość i jej wariacje

  05.09.2019
  internet 2.jpg

  Na zaproszenie Reykjanes Art Museum z Islandii mamy przyjemność prezentować grafikę 25 artystów z Krakowa wpółpracujących na co dzień z Jan Fejkiel Gallery. Większość z nich jest absolwentami Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie najstarszej uczelni artystycznej w Polsce obchodzącej w zeszłym roku 200-lecie swojego istnienia. Biorąc pod uwagę sięgający w przeszłość jubileusz, szczególnie zależało nam na aktualności, wyborze najnowszych grafik z miasta, które od lat już należy do najbardziej wpływowych ośrodków tej sztuki w Polsce.

 • Bogdan AchimescuPojemność: 460 pasażerów

  26.06.2019
  internet.jpg

  Bogdan Achimescu tuż po zakończeniu studiów na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP w roku 1993 zdobył Grand Prix w Konkursie Graficznym w Biella we Włoszech. W roku 2001 reprezentował Rumunię wraz z grupą Context na 49. Biennale Weneckim. Rysunki i grafiki artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie, m. in. w nowojorskim MOMA, Galerii Uffizi, wiedeńskiej Albertinie, Narodowej Galerii w Waszyngtonie. Wykładowca kilku uniwersytetów amerykańskich w latach 1999-2005. Od 2007 r. naucza na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie, której jest obecnie prorektorem. 

   

   

   

 • Grupa 13Panny Panka

  12.04.2019
  Panek internet.JPG

  Grupa 13 w roku 2019 obchodzi 20-lecie. Tym razem spotkamy się stając twarzą w twarz z grafikami Jerzego Panka, który portretował bliskie sobie kobiety oraz takie, które wywarły na nim silne wrażenie. Prace Panka są bardzo inspirujące. Zatapiają nas w świecie niedopowiedzianej aluzji, tragikomedii, niezwykłej codzienności. 

   

   

   

 • Sławomir ĆwiekWydarte z czerni

  21.02.2019
  przestrzen nedozwolona.jpg

  Artysta jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Kieruje Pracownią Technik Łączonych, jednocześnie pełni funkcję kierownika Katedry Grafiki Artystycznej na Wydziale Grafiki i Malarstwa macierzystej uczelni. Jest członkiem Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Uprawia twórczość w zakresie grafiki, rysunku i malarstwa. Na wystawie w Jan Fejkiel Gallery zobaczymy wybrane grafiki z ostatnich kilku lat wykonane w technice serigrafii.

   

   

   

 • Jerzy PanekEgo sum

  16.11.2018
  aut II 1960 internet.JPG

  Autoportretowi , który jest przedmiotem wystawy Jerzego Panka artysta podporządkował bez mała całą swą twórczość, nie tylko graficzną, ale malarską i rysunkową; uczynił probierzem i ideą przewodnią swej sztuki. Wedle własnej miary i wyobrażenia o sobie, których dostarczało mu zawsze obecne w jego bliskości lustro, kreował nie tylko swój wizerunek, ale i otaczający go świat; udzielał mu swej formy. Nawet jeśli chwilowo porzucał autoportret dla innych zainteresowań, można było być pewnym, że po niedługim czasie do niego powróci, aby zweryfikować prawdę o otoczeniu.

   

   

   

   

 • Marta BożykKwiat

  07.06.2018
  Kalie internet.jpg

  W najnowszym cyklu linorytów pod tytułem Kwiat Marta Bożyk rezygnuje z banalnej, nadwyrężonej przez tradycję estetyki bukietu. Posługuje się zbliżeniem kwiatu, personalizuje jego kształt. Używając czerni i bieli, dystansuje się od buduarowej zmysłowości motywów roślinnych. Skupia się na grafice przedstawienia. Linia jest tu znakiem abstrakcji i wyzwoleniem kwiatu z ograniczeń naturalizmu. Jest też wyrazem emocji artysty, jej ulubionym środkiem ekspresji. Kreśli więc linie, zapisując swe pragnienia, uczucia i emocje, z których wyłania się dominujący motyw. Dekoracyjny lecz i niepokojący. 

   

   

 • Jerzy Panek, Stanisław Wejman, Władysław Pluta, Henryk OżógJarmark, Dynia, Landszaft, NEO Realizm

  20.04.2018
  Krakers 2018internet, ramka 2.jpg

  Odpowiadając na hasło tegorocznego Krakowskiego Weekendu Galerii Krakers / ZMIANA /, sięgamy zarówno do historii, choć tej niezbyt odległej, jak i do współczesności. Przypominamy, nie bez szczególnego powodu, klasyka naszej sztuki Jerzego Panka „ zawsze wiernego zmianie” i jego ostatnie drzeworyty z cyklu Portrety jarmarczne . Ale też a rebour cytujemy o wiele młodszego Henryka Ożoga, który analizując w kontekście swojej twórczości style i tendencje współczesnego art worldu przekornie twierdzi: „nic się nie zmienia”. Dostrzegamy i podkreślamy paradoksalne zjawisko zmiany, a zarazem „jedności w wielości” w niezmiennie kontynuowanym już od kilkunastu lat cyklu Stanisława Wejmana pt. Dynia. Z satysfakcją przypominamy Landszaft Władysława Pluty, który wbrew złowróżbnym prognozom staje się promesą nowego krajobrazu współczesności.

 • Joanna GałeckaOdlot

  09.02.2018
  zurawie.JPG

  W jakim kontekście artystycznym można usytuować grafikę Joanny Gałeckiej? Jej twórczość rozwija się obok nurtów dzisiejszej grafiki. Już sam fakt uprawiania drzeworytu w czerni i bieli stawia ją w kręgach mniejszościowej elity. Nie interesują ją eksperymenty warsztatowe, grafika wirtualna także nie jest dla niej atrakcją. Zaufała bardziej własnej wrażliwości, wierności pierwszym odkryciom natury, a także wpływom kultury Wschodu, bardziej odległego, orientalnego i tego bliskiego, na wyciągnięcie ręki. 

   

   

   

   

 • Krzysztof SkórczewskiAutoportret. 70-lecie urodzin artysty

  09.12.2017
  Autoportret 70 ,internet,bis 4.JPG

  Dorobek artystyczny Krzysztofa Skórczewskiego jest imponujący. Kilkaset prac graficznych powstałych w ubiegłych latach tworzy kolekcję, która zdaje się przerastać możliwości jednego artysty. A przecież zajmuje się nie tylko grafiką, pamiętajmy o niezależnej w jego twórczości drodze rysunku i pasteli. Przede wszystkim jednak zasłynął jako twórca miedziorytu, techniki graficznej szczególnie wymagającej i czasochłonnej, elitarnej w dobie nowych mediów i odchodzenia od tradycyjnego pojęcia dzieła sztuki. Miedzioryt Skórczewskiego wysoko ceniony jest nie tylko przez kolekcjonerów, ale i rzesze odbiorców na całym świecie, którzy od kilkudziesięciu już lat znajdują przyjemność i pożytek w obcowaniu z jego wyobraźnią . Skórczewskiemu udało się też dokonać tego, co należy u nas do rzadkości. Tworząc prace na najwyższym poziomie artystycznym, przywrócił grafice pierwotne, wynikające z jej istoty funkcje; zdobył dla niej szerokie audytorium. I to nie tylko wśród wytrawnych koneserów i profesjonalistów. Jego miedzioryty intrygują również młode pokolenia odnajdujące w nich, to czego artysta zapewne się nie spodziewał, poetykę fantasy.

   

   

   

   

 • Małgorzata Malwina Niespodziewana Jacek Sroka Władysław Pluta Jerzy Panek4 pokolenia awangardy

  18.11.2017
  Awangarda polski, wydarzenie,ram,marg.jpg

  Z pośród kilkudziesięciu wystaw zbiorowych, które przygotowaliśmy w ciągu minionych lat wystawa pt. 4 pokolenia awangardy ma charakter wyjątkowy. Czterech artystów od wielu lat współpracujących z galerią: Małgorzata Malwina Niespodziewana, Jacek Sroka, Władysław Pluta, Jerzy Panek,, to osobowości zdecydowanie różne i , wydawać by się mogło, nie porównywalne. Dzielą ich różnice pokoleniowe, zainteresowania, artystyczne wybory. Należą do różnych światów. Tym bardziej wyraziście rysuje się ich odmienność. Ale nie z tych powodów stają obok siebie.

   

   

   

 • Dodaj link do:
 • facebook.com