Znajdujesz się na stronie: fejkielgallery.com > Wydarzenia

Wydarzenia

 • Sutemi Kubo Artysta drzeworytu, Sutemi Kubo

  06.05.2015
  Kubo097 bis, internet[2].jpg

  Sutemi Kubo, artysta drzeworytnik urodzony w 1948 roku, w swej twórczości dąży do bycia artystą "osobnym". Jego prace przedstawiają przedmioty i zdarzenia z życia codziennego, które jednak są wyodrebnionymi sekwencjami form odległych od powszedniej rutyny. [...] Jego prace są rezultatem głębokiego indywidualnego zaangażowania. Kubo poddaje próbie swoje ego i pogłębia autorefleksję, niedostrzegalnie rzutując ten obraz na otoczenie. W ten sposób jego własna wizja zyskuje charakter uniwersalny i uświadamia związek artysty z odbiorcą, choć nie ma między nimi bezpośredniej relacji. 

 • Anna Sobol-WejmanSens i zmysły

  24.04.2015
  DSC02304 bis[1].jpg

  Wśród prezentowanych na wystawie grafik Anny Sobol-Wejman kilkanaście jest kontynuacją znanego cyklu pt. Siedzące. Nadal motywem wyróżniającym jest tu postać kobieca narzucająca format tej niezwykłej kronice, gdzie obok motywów przedstawiających pojawiają się spontaniczne zapisy graficzne.Sposób przedstawiania postaci kobiecej, a także jej zmieniające się otoczenie mówią o życiu aktywnym, jakie prowadzą Siedzące.Także elementy koloru wprowadzają ożywienie. Trudno to powiedzieć o grafikach z cyklu pt. Drugi obieg.

 • Henryk OżógNic się nie zmienia

  20.02.2015
  MAX- I I.jpg

   

  Nad tytułem swej wystawy Henryk Ożóg nie zastanawiał się długo. „Nic się nie zmienia” zaproponował. Pozostaliśmy przy tym pomyśle. Wymaga on jednak komentarza. Zawarta jest w nim nuta przekory, a może i kokieterii. Jeśli bowiem zastanawiać się nad problemem „zmian” w sztuce, co interesuje artystę nie tylko w kontekście własnej twórczości ( choć jest autorem znanego tryptyku graficznego pt. Ruch w sztuce,1992 ), to tytuł dzisiejszej wystawy powinien brzmieć dokładnie na odwrót : „Wszystko się zmienia”.

 • Agnieszka Dobosz Balans w Jan Fejkiel Gallery

  23.01.2015
  WIEZY KRWI 4bis[4].jpg

   

  Jedną z pierwszych międzynarodowych wystaw w której , jeszcze jako studentka, wzięła udział Agnieszka Dobosz było Biennale Szkół Artystycznych w Maastricht w Holandii w 1993 roku. 

 • Stanisław WejmanNagroda im. Witolda Wojtkiewicza Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego, 2014 za wystawę Sentymentalny plac budowy w Jan Fejkiel Gallery XI/XII 2013

  27.11.2014
  wejman_sentym_003[1].jpg

  Wystawa Stanisława Wejmana pt. Sentymentalny plac budowy” uznana została w dwóch niezależnych „podsumowaniach roku 2013” ( „Dziennik Polski”, Jolanta Antecka, Łukasz Gazur ) za jedną z dziesięciu najlepszych wystaw roku 2013 w Krakowie .

 • Dodaj link do:
 • facebook.com