ul. Sławkowska 14
31-014 Kraków, Poland
tel. +48 12 429-15-53
Gratulujemy!
Dzięki popularności wasza galeria została wyróżniona nagrodą TOP CHOICE 2015.
Wyjątkowe dzieła w waszej galerii oraz przyjazna obsługa zyskały pozytywne recenzje naszych jurorów i odwiedzających z Azji i spowodowały zakwalifikowanie się z sukcesem do naszego rankingu TOP CHOICE. Informacje o galerii będą propagowane poprzez nasze media : internet, video, książki i przewodniki turystyczne.
W jednym zdaniu, najprościej - grafiki Wiesława Skibińskiego po prostu są piękne. Artysta świadomie sytuuje się na obrzeżach nośnych fal współczesnej kultury wizualnej. Pozwala mu to na obronę i rozwijanie swojego własnego widzenia. Konsekwentnie buduje artystyczny świat, w którym nie boi się eksperymentów, trudnego łączenia technik. A jednocześnie posługuje się językiem, który jest zrozumiały dla bardzo różnorodnego odbiorcy. Nazwałbym go wielowarstwowym. Operuje bowiem różnymi przestrzeniami, na których możliwa staje się komunikacja z tymi pracami. Począwszy od najprostszego wizualnego kodu – plastycznej atrakcyjności czy podobania się, do czego nie jest konieczne szczególne artystyczne znawstwo czy wrażliwość. A zarazem może przenieść on ku bardziej wysublimowanej percepcji, w której doświadczamy estetycznego wymiaru tych prac.
Sutemi Kubo, artysta drzeworytnik urodzony w 1948 roku, w swej twórczości dąży do bycia artystą "osobnym". Jego prace przedstawiają przedmioty i zdarzenia z życia codziennego, które jednak są wyodrebnionymi sekwencjami form odległych od powszedniej rutyny. [...] Jego prace są rezultatem głębokiego indywidualnego zaangażowania. Kubo poddaje próbie swoje ego i pogłębia autorefleksję, niedostrzegalnie rzutując ten obraz na otoczenie. W ten sposób jego własna wizja zyskuje charakter uniwersalny i uświadamia związek artysty z odbiorcą, choć nie ma między nimi bezpośredniej relacji.
Wśród prezentowanych na wystawie grafik Anny Sobol-Wejman kilkanaście jest kontynuacją znanego cyklu pt. Siedzące. Nadal motywem wyróżniającym jest tu postać kobieca narzucająca format tej niezwykłej kronice, gdzie obok motywów przedstawiających pojawiają się spontaniczne zapisy graficzne.Sposób przedstawiania postaci kobiecej, a także jej zmieniające się otoczenie mówią o życiu aktywnym, jakie prowadzą Siedzące.Także elementy koloru wprowadzają ożywienie. Trudno to powiedzieć o grafikach z cyklu pt. Drugi obieg.
Nad tytułem swej wystawy Henryk Ożóg nie zastanawiał się długo. „Nic się nie zmienia” zaproponował. Pozostaliśmy przy tym pomyśle. Wymaga on jednak komentarza. Zawarta jest w nim nuta przekory, a może i kokieterii. Jeśli bowiem zastanawiać się nad problemem „zmian” w sztuce, co interesuje artystę nie tylko w kontekście własnej twórczości ( choć jest autorem znanego tryptyku graficznego pt. Ruch w sztuce,1992 ), to tytuł dzisiejszej wystawy powinien brzmieć dokładnie na odwrót : „Wszystko się zmienia”.
Jedną z pierwszych międzynarodowych wystaw w której , jeszcze jako studentka, wzięła udział Agnieszka Dobosz było Biennale Szkół Artystycznych w Maastricht w Holandii w 1993 roku.
Wystawa Stanisława Wejmana pt. Sentymentalny plac budowy” uznana została w dwóch niezależnych „podsumowaniach roku 2013” ( „Dziennik Polski”, Jolanta Antecka, Łukasz Gazur ) za jedną z dziesięciu najlepszych wystaw roku 2013 w Krakowie .