Znajdujesz się na stronie: fejkielgallery.com > Wydarzenia

Wydarzenia

 • Marta Wakuła-MacRadość

  10.02.2017
  tancerki, wydarzenie.jpg

   Burzą zmysłów zaskakuje seria Tancerki tytułowana kolejnymi numerami prac. Jest tu znowu powrót do postaci kobiet, ale przyodzianych głównie w czerwone sukienki. Widoczna technika linorytu sprzyja dodatkowej ekspresji, przywodząc też skojarzenie z grafikami niemieckich ekspresjonistów.

 • Marta Bożyk, Monika Cichoń, Malwina Niespodziewana, Jerzy Panek, Anna Sobol-WejmanKobiety w oknach

  16.12.2016
  Kobiety w oknacht, internet.jpg

  Kobiety w oknach to tytuł powstałego w latach 1995-7 cyklu akwafort Anny Sobol-Wejman. Zapożyczamy go od artystki, aby zaprezentować, obok jej grafik, wybrane prace kilku innych artystów i przypomnieć uniwersalny i ponadczasowy temat.

   

 • Jerzy PanekTrzy dni przed Październikiem wyleciałem do Pekinu

  19.11.2016
  Stary Pekn zm, internet.JPG

  Trzy dni przed pamiętnym polskim Październikiem 1956 Jerzy Panek wyleciał do Pekinu. Artysta już rozpoznany i nagradzany, drzeworytniczą i malarską przyszłość miał ciągle przed sobą. Z pewnością był to dobry moment na wyjazd, a Chiny okazały się najlepszym miejscem, jakie mogło mu przypaść w udziale. W Polsce zastałaby go odwilż, w Chinach czekała nań rewolucja: „To był wstrząs, jak wojna, tyle że inny […] bardzo szczęśliwy dla mnie. Dzięki takim wstrząsom człowiek się pcha do przodu”  wspominał Panek po latach swój pobyt w Chinach. Planowany na miesiąc, przedłużony do dwóch.

 • Tadeusz NuckowskiCały czas.Prace na papierze

  22.06.2016
  rysunek 2inter.jpg

  Tadeusz Nuckowski urodził się w 1948 roku w Przemyślu. Ukończył Wydział Grafiki ASP w Krakowie. W latach 1976 – 96 był dyrektorem Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu. Od roku 1995 zajmuje się pracą pedagogiczną. W 2012 roku uzyskał tytuł profesora sztuk plastycznych. Prowadzi pracownię projektowania graficznego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego i w Instytucie Sztuk Projektowych Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. 

   

   

   

   

   

   

 • Anna SadowskaPowrót po śladach

  24.04.2016
  Drzewo architektoniczne,wydarzenie.jpg

  Anna Sadowska otwarcie podkreśla biegunowość zainteresowań. Pociąga ją realność, autentyzm, ale i podejrzana uroda przedmiotów znalezionych , które od dłuższego czasu „cytuje” w swych grafikach. Przeciwstawia im znaczenie niekontrolowanego przypadku, podkreśla rolę osobistego gestu. Nie dziwimy się więc, że jedną z grafik na wystawie dedykuje Cy Twombleyowi . Te dwie rzeczywistości ,niewątpliwy wyróżnik jej prac, mają jednak wspólny rodowód.

 • Władysław PlutaSitodruki

  19.02.2016
  NY 5 int[1].jpg

  Grafika warsztatowa początkowo wydawała się być epizodem w rozległym dorobku artystycznym Władysława Pluty. Bowiem szerzej znany był jako projektant książki i twórca plakatu . I to właśnie w twórczości plakatowej artysty można mówić o narastającej fascynacji literą, już nie tylko jako znakiem typograficznym, lecz coraz częściej jako formą plastyczną przełamującą użytkowy charakter pisma. 

   

   

 • Alfred LenicaPrace na papierze

  10.12.2015
  A. Lenica ,internet.jpg

  Alfred Lenica (1899–1977) wybitny polski malarz abstakcjonista. Jego wczesne prace miały charakter figuratywny, potem nawiązywał do kubizmu, a następnie do surrealizmu, do którego będzie się odwoływał w całej swej twórczości. Na wystawie prezentowane są prace pochodzace z kilku cykli powstałych w latach 40. 50. i 60. W tych nierzadko przełomowych dla abstrakcji kompozycjach na papierze ( Szersze apetyty 1952, Źródła, 1952–1957, Plamy 1953-1957, Smugi 1954, Widma 1953–1957 ) artysta eksperymentuje z wieloma rodzajami farby, lakierami, enkaustyką, tuszem i różnorodnymi narzędziami do nakładania, rozcierania i zdejmowania warstw malarskich.  

 • Anna JuszczakCisza

  18.11.2015
  Juszczak_Anna internet.jpg

  Cisza to opowieść o pustce. O pewnych ograniczeniach człowieka, barierach, przeszkodach – fizycznych i psychicznych, świadomych lub nie. To praca o momentach decyzyjnych, ważnych, ekstremalnych. Dużą rolę odgrywa również to, co pamiętamy. Ślad pamięciowy, ślad „w głowie”. Pamięć. Niepamięć. Wyparcie z umysłu. Wspomnienie. Pamięć jako forma ewoluująca, obraz przekształcający się i w końcu niknący. To także często zapis sytuacji lub zdarzeń niechcianych, odrzuconych. Obraz nieświadomie zapisany, przechowywany w naszym umyśle, który daje o sobie znać. Zamknięty, niewidoczny, ujawniający się. Cisza to opowieść o strachu, niepokoju, ale także o podróży i pokonywaniu własnych oporów i barier. Przez ciszę opowiadam o krańcach. Krańcach świata, krańcach wyobraźni, krańcach pustki. To opowiadanie o dziwnych warunkach w przyrodzie, o współpracy człowieka z naturą… ( Anna Juszczak )

   

 • TOP CHOICE 2015

  28.10.2015
  DSC00041 bis.JPG

  Gratulujemy!

  Dzięki popularności wasza galeria została wyróżniona nagrodą TOP CHOICE 2015.

  Wyjątkowe dzieła w waszej galerii oraz przyjazna obsługa zyskały pozytywne recenzje naszych jurorów i odwiedzających z Azji i spowodowały zakwalifikowanie się z sukcesem do naszego rankingu TOP CHOICE. Informacje o galerii będą propagowane poprzez nasze media : internet, video, książki i przewodniki turystyczne.

 • Wiesław SkibińskiDawne opowieści

  02.10.2015
  U wodopoju,Wydarzenie ,inter.JPG

  W jednym zdaniu, najprościej - grafiki Wiesława Skibińskiego po prostu są piękne. Artysta świadomie sytuuje się na obrzeżach nośnych fal współczesnej kultury wizualnej. Pozwala mu to na obronę i rozwijanie swojego własnego widzenia. Konsekwentnie buduje artystyczny świat, w którym nie boi się eksperymentów, trudnego łączenia technik. A jednocześnie posługuje się językiem, który jest zrozumiały dla bardzo różnorodnego odbiorcy. Nazwałbym go wielowarstwowym. Operuje bowiem różnymi przestrzeniami, na których możliwa staje się komunikacja z tymi pracami. Począwszy od najprostszego wizualnego kodu – plastycznej atrakcyjności czy podobania się, do czego nie jest konieczne szczególne artystyczne znawstwo czy wrażliwość. A zarazem może przenieść on ku bardziej wysublimowanej percepcji, w której doświadczamy estetycznego wymiaru tych prac.

   

   

 • Dodaj link do:
 • facebook.com