Prowadzimy działalność handlową, wystawienniczą oraz edytorską, współpracujemy z instytucjami artystycznymi i artystami reprezentującymi różne orientacje i generacje twórcze.Organizujemy wystawy indywidualne oraz zbiorowe w kraju i zagranicą:
Prowadzimy działalność handlową, wystawienniczą oraz edytorską, współpracujemy z instytucjami artystycznymi i artystami reprezentującymi różne orientacje i generacje twórcze.Organizujemy wystawy indywidualne oraz zbiorowe w kraju i zagranicą:
W trakcie dość przypadkowego towarzyskiego spotkania w pracowni Wydziału Grafiki na ul.Humberta w Krakowie w roku 1988 artysta uległ niezwykłej pokusie. Koledzy graficy podsunęli mu gotową, zawerniksowaną płytę. Namysł trwał podobno kilkanaście minut. Potem jednym ruchem wykreślił kompozycję. Wytrawieniem i odbiciem pracy zajął się niezwłocznie Staszek Wejman. Gotowa odbitka trafiła w prezencie obecnej na spotkaniu islandzkiej artystce Sigrid Valtingojer.
Prezentowana w Jan Fejkiel Gallery dziewięciotomowa księga pt. "Anatomia Aniołów" została wydana w w jednym egzemplarzu (wydanie drugie – poprawione i uzupełnione). Inspiracją do stworzenia jej stały się pisma Dionizego Pseudo-Aeropagity i św.Tomasza az Akwinu. Wszystkie elementy tej pracy i ich zastosowanie mają swoje żródło w ideach tych dwóch angeologów.
Pierwotnie zamierzony tytuł wystawy brzmiał bardziej prowokacyjnie; „ Co robić po dyplomie”. Prezentujemy bowiem prace artystów, którzy dopiero co, dwa, trzy lata temu opuścili Wydział Grafiki krakowskiej ASP. Cykle dyplomowe większości z tych młodych ludzi prezentowane były już zresztą w galerii w ramach wystaw Epreuve d’Artiste. Czym innym jednak praca pod okiem pedagoga, czym innym dzieło, za które samemu ponosi się odpowiedzialność.
[...] Tym, co mnie najbardziej intryguje w grafice Anny Sobol -Wejman jest jej - pozorne czy prawdziwe - pogodzenie z konwencjami. Mam na myśli zaakceptowanie planszy graficznej z jej dwoistością, iluzorycznego charakteru tworzonego na płycie czy na kamieniu obrazu, rozsmakowanie się we wszystkich niuansach papieru i odwołanie do tego , co oferuje jako tło, a co jest już autonomicznym walorem plastycznym. Z każdą odbitką na nowo poszukuje artystka niespodzianki, która w tym samym stopniu wynika z samego procesu odbijania, plasowania się znaków na papierze, co z wszelkich nieprzewidywalnych zdarzeń, które temu na pozór tylko zrutynizowanemu procesowi towarzyszą.
Żywa u nas przed laty tradycja elitarnych wydawnictw łączących poezję z grafiką niestety dawno już należy do przeszłości. Z tym większą więc uwagą należy odnotować wydarzenie, jakim z pewnością stała się promocja artystycznej książki - wspólnego dzieła francuskich poetów i grafików krakowskich , która odbyła się pod koniec maja w Jan Fejkiel Gallery przy ulicy Floriańskiej.
[...] Już dyplomowe prace Surzyckiego były inne od tradycyjnej grafiki. Artysta bowiem nie traktował pryncypiów warsztatu jako niepodważalnego dogmatu. Podział na tradycyjne techniki graficzne zdawał się tracić znaczenie wobec faktu kreowania przez artystę w pełni autorskiej graficznej matrycy.