Prowadzimy działalność handlową, wystawienniczą oraz edytorską, współpracujemy z instytucjami artystycznymi i artystami reprezentującymi różne orientacje i generacje twórcze.Organizujemy wystawy indywidualne oraz zbiorowe w kraju i zagranicą:
Prowadzimy działalność handlową, wystawienniczą oraz edytorską, współpracujemy z instytucjami artystycznymi i artystami reprezentującymi różne orientacje i generacje twórcze.Organizujemy wystawy indywidualne oraz zbiorowe w kraju i zagranicą:
„Właściwością wyobraźni malarza jest dążenie do uwidocznienia nawet na pozór odległych od świata zmysłowego zjawisk. Poetyka kodu astrologii, kryjąca w sobie zapis naszego losu, model, w którym istnieją światy równoległe do naszego, tradycja całej hierarchii inteligencji wyższych od naszej ludzkiej, może być wyrażona , zanotowana intuicyjnie w znakach, rytmach i barwach. Proces ten nazywamy wizualizacją i dzięki niemu zatrzymujemy w obrazie ulotne odczucia Niewidzialnego.”
Janina Kraupe
Czym jest miedzioryt Towarzyski? Grą salonową? Flirtem miedzy artystą a odbiorcami? A może wspólną zabawą artystów nie do końca zrozumiałą dla gawiedzi. Z pozoru wygląda to niewinnie. Sympatyczna, rokokowa reprodukcja na okładce katalogu, czy kokieteryjny podtytuł „wiązanka miedziorytów i inne” zdają się zachęcać do niewinnej zabawy Ta przewrotna konferansjerka nie powinna nas jednak zmylić. Miedzioryt Towarzyski to kolejna prowokacja Geta. Kunsztowna i finezyjna, ale prowokacja - to czym mistrz zajmuje się od lat.
[...] Każda z tych grafik to odkrywanie świata na nowo, niemal uczestnictwo w pierwszych dniach stworzenia. Wody, ryby, zwierzęta, Atlantyk, Atlantyda, Laguna, to świat w swych początkach, metamorfozie, w poszukiwaniu jeszcze nie określonego kształtu. Byłby to z pewnością obraz rajskiej szczęśliwości, ów mityczny hortus deliciarum, gdzie podział na gatunki i materie jeszcze się nie dokonał i gdzie wszystko jeszcze jest możliwe, gdyby nie przekora i groteskowy temperament artysty.
[...] Prace Marty są obszarem oscylacji między gąszczem lasu i otwartą polaną; to zarówno miejsce prac sił podświadomości (odkrywanie prawd) oraz lęk przed pustką (ucieczka w świat obfitości i przepełnienia), połączenie rzeczywistości i życia, zmaganie proporcji...
Gdy w 1964 roku Jerzy Panek został zaproszony przez Państwowy Instytut Wydawniczy do współpracy przy jubileuszowym wydaniu Boskiej komedii, miał już za sobą wybitne osiągnięcia w drzeworycie, znany był także jako malarz i rysownik. Przyjmując - obok innych polskich artystów - zaszczytne zaproszenie, nie mógł przewidzieć konsekwencji spotkania z Dantem...